Талановиті, Енергійні, Молоді, Професійні - волонтерський клуб «ТЕМП»

Твори добро, бо ти – Людина,
І не пускай у серце зло,
Даруй любов – бо ти єдина,
Прогониш біль своїм крилом


Студентська молодь України -  найчисельніша група волонтерів, які працюють у соціальній сфері держави. Не є винятком і  Борщівський агротехнічний коледж. Участь студентів закладу у волонтерському русі міста Борщева спонукала до створення волонтерського клубу «ТЕМП». Ця ідея була реалізована в  2004 році. Метою клубу є добровільні ініціативи студентів для створення  позитивних змін у місті, спільного вирішення загальних проблем виховання, бажання студентів добровільно служити людям, пропагувати здоровий спосіб життя.
Формування волонтерських команд спочатку відбувалося на базі окремих груп, а потім переросло у добровільний волонтерський рух з числа всіх охочих молодих осіб  коледжу
. Потенційні волонтери мали змогу набувати необхідних знань та навичок, брати участь не тільки в заходах навчального закладу, але й у громадських справах міста


Студенти, які тільки вступають до лав волонтерського клубу, зважують свої сили, можливості, бажання, вміння, обирають для себе час і день, коли вони можуть займатися цією діяльністю, визначають, що вони вже вміють і чого вони хочуть навчитися, з ким хочуть працювати: з однолітками, молодшими або людьми похилого віку, знаходять собі поле діяльності, бо суспільна праця не повинна заважати навчальній діяльності.

З досвіду роботи переконана, що саме завдяки волонтерській діяльності студенти отримують більш глибокі знання з соціальних проблем, більш реальні уявлення про спосіб життя різних верств населення, набувають нові навички й досвід загального характеру, розвивають комунікативні здібності, самостверджуються через відчуття себе корисним, отримання більш соціально поважного статусу.

 

До того ж студенти коледжу мають змогу набути нових друзів, нових  знань, морального задоволення,  розуміння сенсу життя та відчуття  нових пригод. По суті, волонтерство дозволяє навіть розширити діапазон професійної діяльності студентів, чому сприяють різноманітні форми роботи: лекції, бесіди, ділові ігри, дискусії, колоквіуми, семінари – практикуми, тренінги, тощо. Сьогодні  волонтерський клуб «ТЕМП» налічує 30 осіб,  які  постійно беруть участь не лише у волонтерській роботі, а й у веденні та укладанні документації .


Волонтерський  клуб «ТЕМП» має чітку організаційну структуру, девіз, статут, мету роботи, напрями діяльності та завдання.

 До речі, девіз загону: «Зроби крок собі назустріч! Зміни світ на краще разом із волонтерами Борщівського агротехнічного коледжу « ТЕМП»!».

 

Як керівник щорічно системно планую роботу клубу. План  протягом року може змінюватись та доповнюватись новими актуальними пунктами. У ньому відображена уся та рутинна і не проста волонтерська робота, що заслуговує поваги. Зокрема, впродовж  2013-2014н. р. нашим волонтерам вдалося успішно реалізувати всі напрями діяльності. Найперше - комплексна теоретична та практична підготовка волонтерів, які здійснюють соціальну роботу. Сприяння розвитку лідерських якостей та творчого потенціалу молоді. Обов’язково пропаганда здорового способу життя та профілактика негативних явищ ( а саме: робота за методом «рівний – рівному» в межах програм профілактики ВІЛ/СНІДу тощо). А також -  підтримка зв’язку з  місцевою службою райдержадміністрації у справах сім'ї та молоді, соціальними службами міста та області, пошук партнерів та спонсорів благодійних проектів.


Визнання добрих людських справ дуже важливе, але для волонтерів клубу «ТЕМП» головним є дарувати тепло незахищеним і знедоленим, турбуватись про слабких, відроджувати надію. Ніякі винагороди у світі не засліплять блиску радісних дитячих очей, не зітруть усмішки з лиця щасливої людини, не подарують сильних крил, що дає нам милосердя.